O NAS
Idea
Warsztaty arteterapeutyczne kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych własnym rozwojem. Ideą warsztatów jest odkrywanie prawdy o sobie i dążenie do harmonijnego rozwoju przez udział w procesie twórczym. Proces twórczy w arteterapii można przyrównać do podróży w głąb siebie, dzięki której każdy z uczestników ma możliwość pełnego wglądu w swoje emocje i odczucia. Świadomość tego „kim jestem” pomaga w zrozumieniu swoich potrzeb, ustaleniu tego co ważne i co stanowi warunek do życia w harmonii. Arteterapia umożliwia doświadczenie siebie w pełni, afirmowanie swojego życia takim jakie jest. Warunkiem tego procesu jest autentyczne otwarcie się i uważne słuchanie siebie.
Arteterapia jest metodą, która główny nacisk kładzie na Proces Twórczy. Proponowane podejście zakłada pracę w oparciu o sztuki wizualne, terapie ekspresyjne oraz techniki relaksacyjne. Efektem procesu arteterapeutycznego jest „obraz”, który stanowi odbicie wewnętrznego świata uczuć, doznań, wyobrażeń uczestniczących w terapii osób. Arteterapia zakłada iż udział w procesie twórczym umożliwi SPEŁNIENIE SIEBIE na drodze dialogu z sobą samym i otaczającym światem.

Olena Wikieł-Dudała
Jestem arteterapeutką, artystą plastykiem, pedagogiem. Od wielu lat pracuję z dziećmi metodą warsztatu twórczego oraz prowadzę pracownię arteterapii dla najmłodszych - większość podejmowanych realizacji odbywa się w naturze.
Posiadam doświadczenie pracy w arteterapii klinicznej w dziedzinie psychiatrii.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Moja pasją jest arteterapia w przestrzeni natury - badam wpływ jaki ma miejsce realizacji warsztatów na oddziaływania arteterapeutyczne.
Realizuję autorski program arteterapii W POSZUKIWANIU
WŁASNEGO MITU. Natura jest dla mnie nieustanną inspiracją i tym, co daje mi energię do własnych działań twórczych.
W chwilach wytchnienia ćwiczę jogę, ilustruję, filcuję, wspólnie z mężem tworzymy sztukę sera pod szyldem Kwaśne Drzewo Sauerbaum.
Uczestniczę w konferencjach poświęconych psychoterapii przez sztukę, nieustannie pogłębiam swój warsztat poprzez udział w treningach i szkoleniach,
a przede wszystkim dzięki codziennym spotkaniom z drugim człowiekiem.
Mieszkam z rodziną oraz ponad tuzinem zwierząt różnego gatunku w otoczeniu warmińskich lasów i łąk.

tel. 503 121 166

Alicja Borsiak-Śleszyńska
Z wykształcenia jestem magistrem sztuki, ceramikiem i arteterapeutką. Pracuję z dziećmi prowadząc zajęcia Sztukodziałania w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w szkoleniach dotyczących arteterapii oraz diagnozy i terapii psychologicznej w specjalistycznych poradniach psychologiczno-psychiatrycznych. Na co dzień prowadzę również pracownię ceramiczną LuArt w Rusi pod Olsztynem. Tworzę projekty artystyczne inspirowane przyrodą Warmii i światem baśni.
tel. 601 697 716